Co na sebe prozradíme…

…to nejdůležitější je, že jsme vlastně taková normální prdlá česká rodinka, která si zamilovala ocasatá a ušatá stvoření.

To bylo asi takhle: Žila byla jedna maminka a tatínek a tři děti. A jednoho dne dětem nadělil Jéžíšek pod stromeček sadu na líhnutí listonohů (fakt to existuje!). A tak se u nich neplánovaně objevilo první společné zvířátko. Po prvotním úspěchu nakonec pokusy s listonohy nevyšly, ale touha po něčem živém zůstala a tak se vybavovalo malé akvárium a potom větší. Jenže nastal naprosto nečekaný objev – rybičky nejde pomazlit a ani se společně zavrtat do pelechu a tak nastalo hledání toho nej…

…nejinteligentnějšího, nejčistšího, nejvoňavějšího a nejroztomilejšího zvířecího kamaráda… samozřejmě jednoho! Ti, co tyhle stvoření znají, vědí, že potkan je v tomto případě jasná volba. Ale děti se musí vést k odpovědnosti a tak bylo třeba napřed nastudovat, co takové ideální zvířatko potřebuje…

…a byl učiněn další objev. Potkánci budou doma minimálně dva! MUSÍ! Takže dvojitá radost. Ale ono to není jen tak sehnat takovou „podpultovku“ jako je potkan z chovatelské stanice s „papírama“. Takže nastalo číhání a v roce 2017 se zadařilo pořídit si 2 ušáky z CHS Bruno – Turmalínka a Ufíčka.

…A dál to zná spousta z Vás. Dva je prostě málo, takže za nedlouho přibyl Willy, Xipi, Negí a Abú a najednou doma pískalo 6 myšáků. Ale i chyb je lidské se dopouštěti a tak se jednou maminka nechala přesvědčit, že konec roku a vysvědčení je dobrý důvod k tomu „zachránit“ jednoho ocáska před hadem z místního zverimexu a tak se do klece nastěhoval i Piškotek von Zverimex, bohužel k veliké nelibosti tatínka, takže všichni museli odpřisáhnout, že něčeho takového se už nikdy nikdo neodváží.

…A čas ubíhal a myšáci stárli a přišla první bolestná loučení. Prázdno se ale nejlépe zaplňuje dalšími ocasatými potvůrkami a osud tomu chtěl, že nakonec velmi blízko žila byla jedna stejně prdlá slečna Nikča a ta si založila chovatelskou stanici Tom´s rats a zrovinka měla volná dvě miminka. A tak se do smečky dostali Argí a Chilly. Čas opět udělal pár kroků a v kleci se objevili další dva krasavci – Edgí a Covi.

…Je krásné, když se věci dají dělat společně, jako celá rodina. A tak se začalo snít. Snít o tom, stát se společně skutečnými chovateli potkanů. Udělali se plány a teď je třeba postupovat tak, jak se má a snad brzy něco zapíská!

Za pomoc a rady do začátku děkujeme Nikči Tomáškové z Tom´s rats a Elišce Horákové z El Fuego!